تئوری پنجره شکسته در یادگیری زبان برنامه‌نویسی چه اثری دارد؟ چرا باید مراقب باشیم؟

مهم ترین اصل در زمان یادگیری یک زبان برنامه نویسی این است که در یک بازه زمانی به صورت منظم آموزش‌های لازم را توسط دانشجو دیده شود. اما چرا برخی در انتها دوره یک دوره آموزشی یکسان نتایجی کاملا متفاوتی دارند؟
این تفاوت در نتیجه دوره آموزشی می‌تواند علت‌های زیادی داشته باشد اما مهمترین آن مربوط به نظم و انضباط افراد است که با تئوری پنجره شکسته می پردازیم که چگونه افراد دچار آن می‌شوند.

تئوری پنجره شکسته چیست؟

ساختمانی را در نظر بگیرید که چند پنجره شکسته دارد. اگر این پنجره‌ها تعمیر نشوند، احتمالاً افراد خرابکار، در هنگام مشاهده‌ی این ساختمان (در مقایسه با یک ساختمان سالم) تمایل بیشتری به تخریب سایر پنجره‌ها خواهند داشت.حتی ممکن است وارد آن ساختمان شوند و اگر کسی ساکن آنجا نباشد، آنجا را اشغال کنند.
فرض کنید در یک پیاده‌رو، قطعاتی از زباله ریخته شود. چند قطعه زباله جمع می‌شود و به سرعت زباله‌ها افزایش پیدا می‌کنند. در نهایت، مردم ظرف غذاهای خود را آنجا رها خواهند کرد و حتی شاید به ماشین‌ها دستبرد زده شود.
نظریه بیان می‌کند که نظارت و نگهداری محیط‌های شهری در یک وضعیت خوب ممکن است از خراب‌کاری بیشتر و همچنین از تشدید جرم‌های جدی‌تری جلوگیری کند. (منبع)

تئوری پنجره شکسته و ارتباط آن با نظم و انضباط

در هنگام آموزش دیدن یا انجام دادن یک پروژه، اگه به هر دلیلی وقفه‌ای در کار خود بیاندازیم گویی یک پنجره شکسته است. شکستن پنجره بعدی کار سختی نیست. حتی دوست ما کمک می‌کند که پنجره‌های بیشتری بشکند. این خود باعث می‌شود که ما به راحتی بی نظم شویم.
به عنوان مثال من اگر با ۱۰ دقیقه تاخیر به جلسه خود بروم یک شیشه شکسته است و اگر فورا این شیشه را تعمیر نکنم روزی با تاخیر بیشتری پیش خواهد آمد.

چرا باید در حین آموزش نظم داشته باشیم

در آموزش یک تخصص جدید پشتکار و نظم است که لازمه موفقیت در آن زمینه است از این رو با داشتن نظم و برداشتن گام‌های کوچک به نتیجه برسیم.
در یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی حداقل ۶ ماه زمان نیاز است که با مفهوم پایه شیئ‌گرایی آشنا شوید. از این‌رو بایستی همچون یک کارمند حقوق بگیر حداقل روزی ۷:۳۰ بدون مرخصی، برای آموزش خود وقت بگذارید.

و در آخر این پست با جمله‌ای از تولستوی به پایان می رسانم:

انضباط، برای فاتحان ضروری است

لئو تولستوی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها